witamina k2

Ciąża i seks - czy to bezpieczne?

Ciąża a seks

Ciąża to czas, kiedy w życiu przyszłej mamy i taty zaczyna się wielka rewolucja. Dotychczasowy tryb życia po pojawieniu się dziecka zmieni się diametralnie, a już w czasie ciąży powoli się na to przygotowujemy. Wiele par, szczególnie tych spodziewających się pierwszego dziecka zadaje sobie masę pytań związanych z samą ciążą. Jednym z nich jest wątpliwość przyszłych rodziców, co z seksem w ciągu tych najbliższych 9 miesięcy. Odpowiedź jest bardzo prosta. W ciąży oczywiście można uprawiać seks, ale aby uspokoić trochę bardziej Wasze wątpliwości, czy oby na pewno nie zrobicie dziecku krzywdę, postaram się powiedzieć o tym nieco więcej.


Popęd płciowy a trymestry ciąży

Pierwszy trymestr ciąży charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym stopniem pobudzenia seksualnego u kobiet. Jest to prawdopodobnie związane z pojawiającymi się zmianami samopoczucia u kobiety oraz dokuczliwymi dolegliwościami, takimi jak bolesne piersi, czy występujące mdłości.

Drugi trymestr ciąży jest nieco bardziej szczęśliwy dla partnerów. W tym okresie ochota na seks u kobiet wzrasta dzięki wysokiemu poziomowi hormonów płciowych i estrogenu. Kobieta odczuwa porównywalne pragnienie, jak w fazie okołoowulacyjnej. Dodatkowo, bardziej intensywnie odczuwane są również pieszczoty okolic narządów rodnych, które stają się bardziej ukrwione, a więc i wrażliwe.

W trzecim trymestrze ciąży jest już niestety nieco gorzej, ponieważ ochota na seks spada. Kobiety zaczynają rozmyślać o porodzie, o tym co będzie po urodzeniu dziecka. Kobiety mają również mniej siły, są fizycznie osłabione, czują się mało atrakcyjne, a także nie umieją znaleźć dla siebie dogodnej współżyciu pozycji przez powiększający się brzuch. Pod koniec tego trymestru zwiększa się produkcja hormonu laktacyjnego, co również obniża popęd płciowy kobiet.

Czy dziecko jest bezpieczne?

Seks w ciąży, która nie jest zagrożona jest absolutnie nieszkodliwy dla dziecka. Maleństwo jest chronione przez mięśnie macicy, pęcherz płodowy, a także przez płyn owodniowy. Ponadto, dziecko nie jest też narażone na infekcje, dzięki odpowiedniej ochronie ze strony matki. Jedyne co może odczuwać dziecko podczas stosunku seksualnego to lekkie kołysanie, które spowodowane jest skurczami towarzyszącymi orgazmowi kobiety.


Kiedy seks w ciąży nie jest wskazany?

Lekarz w kilku przypadkach może zabronić stosunku w ciąży, przykładowo gdy kobieta w przeszłości poroniła, w przypadku zagrożonej ciąży, w ciążach mnogich, w przypadku nieprawidłowego ułożenia łożyska, gdy występują infekcje dróg rodnych, gdy występują powtarzające się krwawienia, plamienia, itd. Takich porad udziela jednak wyłącznie lekarz prowadzący,do którego powinniśmy mieć pełne zaufanie.


Tagi:

seks w ciąży

Kategorie:

Ciąża i karmienie piersią

Komentarze do artykułu Ciąża i seks - czy to bezpieczne?:

Podpis
Twój email Twój adres email nie będzie publikowany na stronie
Twój komentarz
Twój głos
Dodaj komentarz
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Aptus tworzenie stron www
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
[email protected] całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
[email protected]