witamina k2

Alergia naszego dziecka na zwierzęta domowe

Alergia na zwierzaki domowe

Chyba każde dziecko chce mieć w domu zwierzątko. Jako rodzice obawiamy się jednak, że nasz mały alergik będzie źle znosił towarzystwo „sierściucha”. Niestety prawda jest taka, że bezpośredni kontakt ze zwierzętami zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia objawów uczulenia. Tak naprawdę obecność alergenów zwierzęcych stwierdza się w większości pomieszczeń, w których przebywamy (nawet jeśli zwierzę nie przebywa w domu), jednak w domach, mieszkaniach, w których na stałe mieszka zwierzak, występuje zwiększone natężenie alergenów tego konkretnego pochodzenia.


Na co się uczulamy?

Najsilniej uczulają dzieci takie zwierzęta, jak świnki morskie, koty, myszy, szczury oraz ukochane przez dzieci psy. Oczywiście można uczulić się również na konia, czy kanarka, jednak te uczulenia są zdecydowanie rzadziej występujące.

Jak objawia się alergia na zwierzęta i jak domowymi sposobami z nią walczyć?

Często przy alergii na zwierzę występuje u dziecka łzawienie oczu, katar oraz nudności. Niestety prawda jest taka, że najlepszym i najskuteczniejszym sposobem walki z tego typu alergią jest pozbycie się zwierzęcia z domu. Nie jest to jednak łatwa decyzja, więc zanim ją podejmiemy możemy spróbować innych metod walki z alergią.

Jeżeli chcemy zmniejszyć ilość alergenów, musimy przede wszystkim częściej kąpać naszego zwierzaka. Szampony dla zwierząt powodują zmniejszenie ilości alergenów w sierści. Mniej zadowolony będzie nasz podopieczny, ale jeżeli chcemy pozbyć się problemu, a nie psa, nie będziemy mieli specjalnie wyboru.

Oprócz tego w domu powinno znajdować się jak najmniej mebli wyściełanych, dywanów i wykładzin wodoodpornych, ponieważ jest to skupisko alergenów. Najlepiej gdybyśmy mieli w domu zmywalne wykładziny podłogowe i regularnie dezynfekowali je specjalnie przeznaczonym do tego środkiem. Pamiętajmy o to, aby szczególnie dbać o czystość w domu, w którym jest zwierzak i osoba uczulona. Warto odkurzać pomieszczenia odkurzaczem z odpowiednim filtrem.

Leczenie alergii

Leczenie farmakologiczne alergii na zwierzęta jest takie same, jak w przypadku leczenia alergii spowodowanej innymi czynnikami. Z jednej strony wymaga stosowania leków objawowych, z drugiej leków zwalczających przewlekłe stany zapalne. Niestety przy stałym kontakcie ze zwierzęciem i jednocześnie silnej na niego alergii trudno całkowicie wyeliminować objawy. Oczywiście zawsze w przypadku wystąpienia objawów alergii należy konsultować się z lekarzem.

Zastosowanie:

Alergia

Kategorie:

Zdrowie

Komentarze do artykułu Alergia naszego dziecka na zwierzęta domowe:

Podpis
Twój email Twój adres email nie będzie publikowany na stronie
Twój komentarz
Twój głos
Dodaj komentarz
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Aptus tworzenie stron www
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
[email protected] całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
[email protected]