witamina k2

Bezpieczne opalanie - czy to możliwe?

Lato to czas, kiedy odsłaniamy trochę więcej ciała i nasza skóra, zarówno na wakacjach w tropikach, jak i na zwykłym spacerze w słoneczny dzień, narażona jest na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Oczywiście każdy lubi, jak jego skóra brązowieje od słońca, jednak musimy być świadomi zagrożenia, jakie niesie za sobą bezmyślne i nadmierne opalanie. Nie powinno być to jednak dla nikogo zaskoczeniem, przecież lekarze od alarmują, że opalanie jest niezdrowe dla naszego zdrowia.

Z jednej strony przyczyniać się może do starzenia się skóry, a z drugiej zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór. Może również przyczyniać się do powstawania alergii, przebarwień na skórze, odwodnienia naskórka, itd.

Jednak słońce to nie samo zło i gdy tylko będziemy z umiarem korzystać z jego uroków, podziała na nas pozytywnie zamiast szkodzić. Istnieje kilka zasad bezpiecznego opalania, do których koniecznie powinniśmy się stosować! Oto one:

  1. Stopniowo zwiększajmy czas przebywania na słońcu! Nie możemy naszej skóry (którą całą rok chowamy pod stosem ubrań) od razu w słonecznym Egipcie wystawić na 5 godzin na ostre słońce. Najlepiej przed wyjazdem na wakacje do tropików przyzwyczaić skórę do słońca, opalając się np. na balkonie przynajmniej kwadrans dziennie. Natomiast na samych wakacjach również nie szarżujmy ze słońcem, szczególnie gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami jasnej karnacji.

  2. Stosujmy kremy z filtrem do opalania! Absolutną koniecznością są kremy z filtrem, nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy wyjątkowo odporni na słońce i nigdy się nie opalamy na przysłowiowego „raczka”. Filtr dopasowujemy do karnacji, do pogody. Pamiętajmy również o ponownym posmarowaniu się po wejściu do wody, nawet jeśli producent zapewnia, że kosmetyk jest wodoodporny.

  3. Unikajmy słońca w „godzinach szczytu”! Kiedy wyjeżdżamy na wakacje do Włoch, czy Grecji, około południa na tamtejszych plażach zostają raczej sami obcokrajowcy. W największy upał południowcy unikają słońca, my natomiast w najlepsze obracamy się na drugi bok, żeby tylko spiec się jak najbardziej. Powinniśmy unikać słońca w samo południe (w godzinach od 12:00-15:00). w tym czasie możemy zrobić sobie przerwę w opalaniu na obiad lub chociaż ukryć się w cieniu parasola.

  4. Stosujmy kosmetyki po opalaniu! Warto zabrać ze sobą na wakacje preparaty, które są przeznaczone do nawilżenia skóry po opalaniu. Mają działanie kojące, więc nawet jeśli trochę przesadzimy ze słońcem, będą łagodziły uczucie „palącej” skóry. Ponadto, kosmetyki te poprawią kolor opalenizny oraz utrzymają jej efekt.

Na zakończenie warto podkreślić, że bezpieczne opalanie oznacza przede wszystkim opalanie z umiarem. Pamiętajmy o tym, aby przyzwyczajać skórę do słońca stopniowo. Dodatkowo, nie polewajmy się wodą, aby przyciągnąć do siebie słońce jeszcze bardziej. Wtedy nasza skóra się pali, a nie opala.


Tagi:

Test bezpieczne opalanie

Kategorie:

Uroda Zdrowie

Zdjęcia:

Komentarze do artykułu Bezpieczne opalanie - czy to możliwe?:

sdfdsf
fsdfs
Dodadano w dniu:
19-10-2011
Podpis
Twój email Twój adres email nie będzie publikowany na stronie
Twój komentarz
Twój głos
Dodaj komentarz
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Aptus tworzenie stron www
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
[email protected] całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
[email protected]