witamina k2

W zdrowym (i pięknym) ciele, zdrowy duch!

W zdrowym (i pięknym) ciele, zdrowy duch!

Sport to zdrowie! Ale nie tylko. Sport to jeden z kroków do pięknej sylwetki. Bo przecież nawet najbardziej radykalna dieta nie sprawi, że nasza figura będzie ładna, a ciało jędrne i pięknie wyrzeźbione. Do tego potrzebne są ćwiczenia, które oprócz kształtowania pięknej sylwetki, dodatkowo przyczynią się do zwiększenia odporności naszego organizmu na choroby, a także poprawy samopoczucia.

Lato to czas, kiedy mamy więcej energii i możliwości uprawiania sportów. Dzięki ładnej pogodzie nie musimy siedzieć na siłowni, możemy wybrać różne inne formy uprawiania sportu. Z pewnością nie grozi nam nuda! Zaproponuję Wam kilka z nich, dzięki którym poprawi się zarówno Wasz wygląd, jak i samopoczucie.

Bieganie, czyli klasyka gatunku

Bieganie jest jednym z bardziej wymagających sportów, jako niezwykle energochłonny wysiłek fizyczny. Biegając ciągle pozostajemy w ruchu, niezależnie od tego, czy biegamy szybko, czy wolno. Przestarzałe rady dla początkujących biegaczy mówiły o tym, że aby bieganie przynosiło efekty powiśmy biegać rano, intensywnie przez minimum pół godziny. Nic bardziej mylnego. Z takim startem szybko znudzilibyśmy się i zaprzestali biegać zniechęceni ogromnym zmęczeniem nieprzyzwyczajonego do takich katuszy organizmu.

Oczywiście biegać powinniśmy jak najczęściej, jak tylko pozwala nam na to czas. Trening powinien trwać jak najdłużej w miarę naszych indywidualnych możliwości. Nie musimy biegać bardzo szybko, ważne jest aby biegać w takim tempie, które pozwoli nam nie zamęczyć się na śmierć i przede wszystkim nie zniechęci do kontynuowania biegania. Najlepiej pod koniec treningu, gdy już jesteśmy bardzo rozgrzani, pobiec trochę intensywniej, ale ciągle nie do skraju wytrzymałości fizycznej.

Rolki obowiązkowo, czyli powrót mody lat '60

Powróciła moda na rolki! Kiedyś jeździliśmy na dużo wolniejszych wrotkach, dziś rolki dają nam większe pole do popisu i możemy trochę poszaleć z prędkością. Na rolkach ćwiczymy przede wszystkim pośladki i nogi, nie męczymy stawów. Koniecznie powinniśmy zakładać na rolki ochraniacze, ponieważ upadek na beton może być naprawdę nieprzyjemny.

Aby trening na rolkach był skuteczny, powinien być odpowiednio przeprowadzony. Przed jazdą powinniśmy zrobić kilkuminutową rozgrzewkę, potem możemy stopniowo zwiększać tempo. Co kilka minut powinniśmy zmieniać prędkość, a po godzinie jazdy zdejmujemy rolki i rozciągamy się.Rowerowe szaleństwo

Rower jest jednym z najlepszych przyjaciół człowieka. Jeździć na rowerze możemy po mieście, aby szybko dostać się do pracy, do szkoły lub po prostu w celach rekreacyjnych. W trakcie jazdy na rowerze nasze stawy nie są nadmiernie obciążane, więc rower jest polecany osobom, które muszą je rozruszać. Ważne jest naciskanie na pedały rytmicznie, w równym tempie. Powinniśmy zacząć od powolnego ruchu, potem osiągamy prędkość treningową, co dziesięć minut zmieniając tempo i kolejno wracając do stałego. Po godzinnej jeździe stopniowo zwalniamy.


Mokra sprawa, czyli pływanie

Jedna z lepszej formy ruchu jest pływanie. Ruch w wodzie pięknie rzeźbi całą naszą sylwetkę, a dodatkowo odciążone są przy tym wszystkie stawy. Jednak aby dobrze pływać potrzebna nam jest odpowiednia technika. Możemy pływać z deską lub pływakiem wzmacniając pracę ramion lub nóg. Powinniśmy zacząć treningi od około półgodzinnych wizyt na basenie. Pływamy około pięciu minut żabką, potem około trzech minut kraulem i robimy sobie minutę przerwy. Możemy zmieniać style co dwa, trzy nawroty oraz wykonywać inne ćwiczenia w basenie.

Tagi:

dieta a sport odchudzanie przez sport

Kategorie:

Uroda Zdrowie

Zdjęcia:

Komentarze do artykułu W zdrowym (i pięknym) ciele, zdrowy duch!:

Fajne zdjęcie!
Fajne zdjęcie!
Dodadano w dniu:
11-08-2011
Podpis
Twój email Twój adres email nie będzie publikowany na stronie
Twój komentarz
Twój głos
Dodaj komentarz
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Aptus tworzenie stron www
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
[email protected] całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
[email protected]