Test owulacyjny Afrodyta
DOSTĘPNOŚĆ: OD RĘKI
Afrodyta Test owulacyjny ze śliny to przyrząd diagnostyczno–medyczny wielokrotnego użytku do samodzielnego stosowania, który pozwala na określenie dni płodnych.
W ciągu 5 minut, na podstawie kilku kropli śliny lub śluzu szyjkowego pomaga określić dni płodne i niepłodne podczas cyklu miesięcznego.
Wiarygodność odczytu wynosi 98%, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.
Przyrząd ten jest opatentowany, posiada wszelkie konieczne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa produktu: ISO 13485, CE 0344 zgodny z Dyrektywą Unii Europejskiej 98/79/EC dotyczącą Wyrobów Medycznych, zatwierdzony przez FDA.
Zalety testu owulacyjnego Afrodyta
- test owulacyjny jest łatwy w obsłudze wystarczy tylko kilka kropli śliny lub śluzu szyjkowego, aby określić dni płodne i niepłodne
- bardzo szybki wynik, już po 5 minutach
- test owulacyjny jest bezpieczny w użyciu, nie powoduje skutków ubocznych
- nie zakłóca współżycia seksualnego
- test owulacyjny można stosować wielokrotnie
- przeznaczony do samodzielnego stosowania przez okres do 24 miesięcy od daty pierwszego użycia
- skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi
- wiarygodność odczytu 98%
Jak działa test owulacyjny?
Test owulacyjny Afrodyta to mini mikroskop, który powiększa próbkę śliny zawierającą hormon estrogenu. Stężenie estrogenu osiąga swój najwyższy poziom w dniu owulacji, a następnie drastycznie spada. Estrogen jest obecny także w płynach ustrojowych, takich jak ślina lub śluz szyjkowy.
Gdy ślina lub śluz szyjkowy zawiera duży poziom estrogenów, po wyschnięciu podlega procesowi krystalizacji, co powoduje powstawanie struktur podobnych kształtem do paproci.
Sposób przeprowadzenia właściwego badania
Tester owulacyjny ze śliny Afrodyta jest urządzeniem wielokrotnego użytku. Aby test wykonać prawidłowo, należy podjąć odpowiednie kroki przygotowawcze:
- Zdejmij plastikowe zabezpieczenie mikroskopu.
- Wyciągnij soczewkę z tulei
- Przed pierwszym użyciem należy zdjąć folię ochronną z soczewki.
- Każdorazowo przed nałożeniem śliny należy delikatnie wyczyścić soczewkę alkoholem, aby odczyt nie był zaburzony.
- Umieść małą ilość płynu ustrojowego (bez bąbelków i nadmiaru) na soczewce.
- Włóż z powrotem mini mikroskop do tulei i załóż plastikowe zabezpieczenie. Pozostaw próbkę do wyschnięcia na co najmniej 5 minut. Aby zwiększyć efektywność badania, pozostaw ślinę dłużej, jeśli nie widać, że wyschła całkowicie.
- Zdejmij plastikowe zabezpieczenie. Chwyć urządzenie jedną ręką, używając kciuka i środkowego palca, a palcem wskazującym naciśnij i trzymaj biały przycisk na przeciwległej stronie tubki.
- Aby sprawdzić wynik testu owulacyjnego, przyłóż tester do oka, a drugą ręką ustawiaj ostrość (obrajac element z soczewką) do momentu, aż próbka śliny będzie wyraźnie widoczna.
- Odczytaj wynik testu i porównaj z obrazami referencyjnymi.
Test owulacyjny - wynik testu
Zadaniem testów owulacyjnych tego typu jest samodzielne określenie dni płodnych poprzez obserwację próbki śliny w szkiełku mini mikroskopu. O dodatnim wyniku testu świadczą widoczne pod mikroskopem w pobranej próbce "paprocie".
Pojawienie się "paproci" w wysuszonej próbce śliny to w rzeczywistości skrystalizowana sól. Testy owulacyjne tego typu pozwalają na obserwację tego zjawiska. Wzrost poziomu estrogenów prowadzi do zwiększonego stężenia roztworu chlorku sodu (soli). Obecność oraz ilość struktur przypominających liście paproci odpowiada zmianom stężenia estrogenów.
W zależności od poziomu estrogenu, po wyschnięciu śliny czy śluzu szyjkowego w szkiełku testu owulacyjnego można zauważyć w różnej ilości struktury przypominające kształtem liście paproci (dni płodne i owulacja) lub bezkształtne kropki (dni niepłodne).
W zależności od poziomu estrogenu, po wyschnięciu śliny czy śluzu szyjkowego można zauważyć w różnej ilości struktury przypominające kształtem liście paproci (dni płodne i owulacja) lub bezkształtne kropki (dni niepłodne).
Czas realizacji zamówienia: 24h w dni robocze