witamina k2

L-Tryptofan 30 kapsułek

Cena: 65,00 pln
Ilość: op
Tryptofan to jeden z tzw. aminokwasów niezbędnych, tj. aminokwasów, które nie mogą być same z siebie wytwarzane w organizmie ludzkim, lecz muszą być mu dostarczane wraz z pożywieniem. Jego brak, prowadzi między innymi do agresji, depresji, oraz zaburzeń rytmu snu. Z tryptofanu, ludzkie ciało produkuje bowiem hormony odgrywające bardzo ważną rolę w kontrolowaniu naszego nastroju i snu- serotoninę oraz melatoninę.

1. Melatonina jest to hormon produkowany przez szyszynkę (gruczoł dokrewny znajdujący się w centralnej części mózgu), odpowiedzialny za regulację dobowego cyklu snu i czuwania oraz tzw. zegara biologicznego. To melatonina odpowiada za to, aby nasz organizm był gotowy do zdrowego, regeneracyjnego wypoczynku. Jej brak jest natomiast odpowiedzialny za większość przypadków problemów ze snem.

2. Serotonina to hormon niezwykle ważny dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Jego działanie można zaobserwować na dwóch płaszczyznach- fizycznej i psychicznej. W sferze fizycznej serotonina odpowiada m.in. za odczuwanie apetytu i proces trawienia, regulację ciśnienia krwi i jej krzepnięcia, utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała, proces dojrzewania i menstruację oraz odnowę komórkową organizmu.
Skutkiem niedoboru serotoniny są np. migreny i zwiększone odczuwanie bólu - serotonina odpowiada bowiem za jego percepcję.

Dawkowanie:

1 lub 2 kapsułki na dzień, najlepiej wieczorem. Dawki terapeutyczne mogą być o wiele wyższe. Osoby pozostające w leczeniu psychiatrycznym lub neurologicznym powinny przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia:

Preparatu nie należy podawać dzieciom bez zgody lekarza, jak również kobietom ciężarnym i karmiącym.
Klienci, którzy kupili: L-Tryptofan 30 kapsułek, kupili również:
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone W oparciu o AptusShop sklep internetowy
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
[email protected] całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
[email protected]