witamina k2

Codipar tabletki 0,5 g 12 tabletek (blist.)

Cena: 4,46 pln
Ilość: op.
Skład:
Substancja czynna:
- paracetamol 500 mg

Substancje pomocnicze:
- celuloza mikrokrystaliczna
- skrobia ziemniaczana
- powidon K-30
- talk
- stearynian magnezu
- krzemionka kooidalna bezwodna
- karboksymetyloskrobia sodowa

Działanie:
CODIPAR jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Wskazania:
- bóle głowy
- bóle mięśniowe, stawowe i kostne
- bolesne miesiączki
- bóle zębów
- gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na paracetamol lub inne składniki tabletki, w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek oraz w przypadku choroby alkoholowej.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.
Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g.

Zazwyczaj u dzieci w wieku 6 - 12 lat stosuje się 1/2 tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 65 mg/kg masy ciała.

Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.

Działania niepożądane:
- odczyny alergiczne
- nudności, wymioty
- zaburzenia czynności wątroby i nerek
- sporadycznie methemoglobinemia, agranulocytoza i małopłytkowość

W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach działania niepożądane występują bardzo rzadko.

Interakcje:
- paracetamol zwiększa siłę działania leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny i indiandonu oraz potęguje działanie kofeiny
- metoklopramid przyspiesza, a skopolamina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego
- salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu
- paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę
- ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i alkohol, stosowane z paracetamolem mogą spowodować uszkodzenie wątroby
- podawanie paracetamolu razem z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi u pacjentów z niewydolnością nerek może nasilać chorobę nerek

Uwagi:
W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu.

Stosowanie leku z pożywieniem wydłuża czas wchłaniania paracetamolu.

Ciąża - należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią - należy poradzić się lekarza.
Klienci, którzy kupili: Codipar tabletki 0,5 g 12 tabletek (blist.), kupili również:

KOLAGEN NORWESKI 60 KAPSUŁEK

Naturalny kolagen norweski.
Cena: 89,00 pln

WITAMINA K2 MK-7 NATURALNA + D3, 50 KAPSUŁEK

Naturalna witamina K2 MK-7 Natto + D3. Polecana przez Profesorów Farmacji.
Cena: 64,00 pln
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone W oparciu o AptusShop sklep internetowy
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
[email protected] całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
[email protected]